Obsah

Úprava spojů autobusové dopravy v Plzeňském kraji

Typ: ostatní
Rušení spojů od 31.1.2021
Spoje na zavolání

z důvodu rozhodnutí zastupitelstva Plzeňského kraje o snížení rozpočtu na veřejnou dopravu dojde od 31. 1. 2021 ke zrušení spojů ve vybraných jízdních řádech autobusové dopravy (vlaky jsou trvale omezeny již od 14. června 2020). Zrušeny jsou zejména spoje, u nichž je možná alternativa (např. cca během hodiny – dopoledne až dvou hodin, doprava vlakem či s přestupy) případně spoje s nízkou obsazeností do pěti cestujících (vyhodnocováno z období mimo pandemii koronaviru).

Naší obce se týkají především spoje:

460362 9 Horní Bělá-Ledce-Plzeň 8:13 turnusové důvody
460363 1 Zahrádka,Hůrky-Chotíkov-Plzeň Jede jen v úseku Zahrádka - Všeruby Spojení do Plzně zajištěno s přestupem na linku 361
460363 2 Zahrádka,Hůrky-Chotíkov-Plzeň zrušen Minimální frekvence, spoj 2/361 pojede přes Nevřeň a Příšov
460364 1 Všeruby-Horní Bříza zrušen minimální frekvence
460364 16 Všeruby-Horní Bříza Zrušen Nulová frekvence

 

Souhrn změn naleznete zde: https://www.idpk.cz/cz/zmeny-jr-bus-od-31-1-2021/

 

Spoje na zavolání se v současné době naší obce netýkají, pro informovanost uvádíme fungování této služby

Co to je spoj na zavolání?

Spoj na zavolání je takový spoj, kdy celý spoj, jeho část, nebo jen některá ze zastávek je v režimu na zavolání. V jízdním řádu cestující danou zastávku či spoj pozná podle symbolu telefonu u dané zastávky či spoje. Je-li v určitý čas označen příjezd do zastávky telefonem a cestující chce do spoje nastoupit, je nutné tento spoj v uvedené zastávce objednat, jinak do zastávky nepřijede.  V případě výstupu v dané zastávce není nutné spoj objednávat.

Do režimu na zavolání byly vloženy spoje nebo zastávky, ve kterých byla podle dat od dopravce nepravidelná vytíženost.
Kde objednávat?

Telefonní číslo: 378 035 477 (informační linka IDPK)

Webová stránka: https://www.idpk.cz/cz/spoje-na-zavolani/

 


Vytvořeno: 15. 1. 2021
Poslední aktualizace: 15. 1. 2021 10:20
Autor: